haberurfadan.com: şanlıurfa haber

Bir hadise evet da olgu üzerine edinilen bilgiye bilgi denir. Bu bilginin sütun, dergi kabil yayın organlarıyla evet da radyo, göstergeç kabil bildirişim araçlarıyla topluma sunulmak üzere makalelı metin hâline getirilmesine de bilgi makalesı adı verilir. Tarih boyunca insanoğlu bildirişim ihtiyacını durdurmak karınin çeşitli yollar aramış bu ammaçla kil tabletlere, ceylan derilerine ve kayalara makalelarını yazmışlardır. Matbaanın icadıyla edebiyat dirimında önemli değişiklikler olmuş giderek gazetecilik ortaya çıkmıştır. Gazeteler bildirişim araçlarının geniş olmadığı dönemlerde yegâne bildirişim aracı olarak kullanılmıştır. Kitle bildirişim araçlarının vürutmesi ile yan yana bilgi ve habere ulaşma yolları değmeslekmiştir. Hasetmüzde insanoğlu sütun, TV ve İnternet ile bildirişim gereksinimlerinı kontralamaktadırlar. Habere ulaşmanın çok zorlamasız evetğu günümüzde habere hızlı ve güvenilir kaynaklardan yetişebilmek elan da önemli hâle mevruttir. Habere malik olan can ve toplumlar, hayatın değişen ve vüruten koşullarını hızla yorumlayıp düzen sağlayabilmekte ve böylece siyasi, hesaplı, içtimai ve kültürel alanlarda avantajlı konuma gelebilmektedir. Sav, deposunı evetşamdan hileır ve özellikle çok hızlı değmeslekimlerin evetğu günümüz dünyasında bihaber konmak, adeta hayatın dışında konmak valörına gelmektedir. Hasetmüzde sayıları her güzeşte gün kalan makalelı, görsel ve meslekitsel yayın organları, topluma bilgi iletmekte ve insanoğluı evetşananlardan haberdar etmektedir.

Her hadise ve olgu bilgi kıymeti taşımaz. Haberi verilecek vakada evet da olguda ilgi çekicilik ve toplumun genelini ilgilendirme nitelikleri aranır. Bu niteliklere malik hadise ve olgular bilgi kıymeti taşır. Haberciler bunu “Köpeğin beşerı ısırması bilgi değildir, insanoğlunun köpeği ısırması haberdir.” sözüyle niteliksizçe ilkeleştirmişlerdir. Haberci doğrusu muhabir, toplumun ilgisini çekecek bu vakaları antraktştırıp bilgi hâline getiren kişidir. Bir muhabir karınin rastgele birinin yolda yürürken düşmesi bilgi kıymeti taşımazken bir ülkenin mevki reis beyının düşmesi bilgi kıymeti taşır. Bunu belirleyen ölçüt, toplumun genelini ilgilendiriyor olmasıdır. Yüklem YAZISININ NİMakaraİKLERİ Nitelik, bir haberin olmazsa olmazıdır; haberi bilgi yaratıcı yapı taşı taştır. Bir haberin kıymetini anlamak karınin öncelikle bilgi peritonı üzerinde durmak gerekir. Toplumda yahut doğada meydana mevrut çeşitli hadise, hava ve görünümle alakalı malumat ve duyurulara bilgi denir. Bu haberlerin çecik duyurulması amacıyla belli başlı kurallar gözetilerek hazırlananlarına da bilgi makaleları denir.

urfa haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al Seo Fiyatları https://bakimonarim.name.tr/ https://arabaoyunlari.name.tr/ https://hamileblog.name.tr/ https://wordpressseouzmani.name.tr/ https://vegan.name.tr/ Heets Satın Al
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
takipçi satın al https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al puff bar satın al